Czym się zajmujemy?
Specjalizujemy się w deratyzacji i dezynfekcji
Naszym podstawowym zadaniem jest ochrona i zabezpieczenie ludzi i ich otoczenia przed szkodliwymi czynnikami wynikającym z obecności drobnoustrojów, insektów oraz gryzoni.
Oddziaływanie tych szkodników może mieć negatywne konsekwencje dla zdrowia człowieka. Drobnoustroje mogą stać się przyczyną zatruć, dolegliwości oraz niebezpiecznych alergii.
Obecność insektów i gryzoni w otoczeniu ludzi nie tylko wzbudza negatywne odczucia estetyczne, ale również może spowodować poważne problemy zdrowotne.
Wiele rodzajów szkodników przyczynia się do dużych strat zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w przemyśle i rolnictwie.
Dlatego tak ważne jest profesjonalne zwalczanie szkodników zagrażających zdrowiu i gospodarce.
- Komary
- Karaluchy
- Osy i szerszenie
- Pająki
- Muchy
- Kleszcze
- Pluskwy
- Muchy i muszki
- Mrówki
- Szczury i myszy
Sprawdź w czym możemy pomóc
Usuwamy, likwidujemy i zwalczamy komary, karaluchy, osy, szerszenie, kleszcze, pająki, mrówki, pluskwy oraz wiele innych owadów i insektów.
Komary
Mimo, że są owadami latającymi to pierwsze dni swojego życia komary spędzają w wodzie. Larwy rozwijają się w naturalnych zbiornikach wodnych, takich jak stawy, jeziora, rzeki czy też na podmokłych terenach (bagna i mokradła). Z tego właśnie powodu w pobliżu tych miejsc wiosną i latem komary wydają się szczególnie dokuczliwym problemem.
Komary
Karaluchy
Karaluchy, bez względu na to, czy mowa o prusakach czy o karaluchach właściwych, lubią miejsca wilgotne i ciepłe. Potrzebują stałego dostępu do pożywienia, dlatego tak chętnie zadomawiają się wszędzie tam, gdzie przebywa człowiek. Karaluchy w domu pojawiają się wnoszone na ubraniach, obuwiu, w walizkach podróżnych albo torbach. Wchodzą przez okna, przedostają się przez szczeliny w ścianach, często też korzystają z drogi przez rury. Karaluchy w bloku to z kolei w znacznej mierze.
Karaluchy
Osy i szerszenie
Osy i szerszenie to niebezpieczne owady, których zwykle staramy się unikać. Zdarza się jednak, że dostaną się do naszego domu przez otwarte latem okno bądź nawet założą gniazdo w garażu, na balkonie czy tarasie. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji?
Choć osy i szerszenie nie zaatakują nas bez powodu, bywa, że niewłaściwie odczytają nasze zamiary i w obliczu zagrożenia staną się niebezpieczne. Dlatego najlepiej pozbyć się ich siedlisk, które założyły w granicach naszego domostwa i usuwać pojedyncze owady, którym udało się dostać do naszego domu.
Osy i szerszenie
Kleszcze
W odróżnieniu od komarów kleszcze potrzebują o wiele więcej krwi. W skrajnych przypadkach pozostają przytwierdzone do swojego żywiciela (człowieka lub zwierzęcia) do 15 dni, żywiąc się ich krwią. Dlatego też zwykle szukają miękkiego i ciepłego dobrze ukrwionego miejsca na ciele swojej ofiary, aby się mocno przyczepić.
Kleszcze
Pająki
Przeważnie pająki w domach nie są mile widziane. Ich obecność i porozwieszanie przez nie pajęczyny sprawiają, że wnętrza odbieramy jako brudne i zaniedbane. To niekoniecznie jest prawda (w czystych domach również pojawiają się pająki) jednak faktem jest, że dbanie o czystość to jedna z podstawowych zasad prewencji. Resztki jedzenia i okruszki, kurz, bałagan i zagracanie przestrzeni stwarzają idealne warunki bytowania dla tych stworzeń – mogą ukryć się w ciemnych zakamarkach, skąd łatwo im zastawiać pułapki na inne insekty, takie jak muchy czy rybiki cukrowe, które również
lgną do nieuporządkowanych przestrzeni.
Pająki
Mrówki
Mrówka jawi się nam jako owad bardzo inteligentny zorganizowany i pracowity. Dlatego też aby przetrwać mrówki przez całe swoje życie poszukują nowych miejsc do dalszego bytowania. Ich robotnice spędzają swoje życie na poszukiwaniu nowych miejsc, w których będzie odpowiednia ilość pokarmu do wyżywienia całej kolonii. Właśnie z tego powodu mrówki pojawiają się w naszym domu czy ogrodzie, gdyż jest to miejsce pełne pożywienia. Dodatkowo nasze domostwo, ogrody i zabudowania przy domu są dla nich idealnym schronieniem, gdyż dla celów populacji mrówki mogą wykorzystać każdą szczelinę w naszym otoczeniu. Z tego powodu często mamy problemy w samodzielnym zwalczeniu mrówek z naszego domu, ogrodu czy
sadu.
Mrówki
Pluskwy
Pluskwy są zaliczane do grona pasożytów. Ich źródłem pokarmu jest ludzkie ciało, z którego poprzez ugryzienie wysysają krew. Zlokalizowanie źródła pochodzenia pluskiew jest praktycznie niemożliwe, a ich likwidacja wymaga czasu i odpowiednich środków. Objawy ugryzienia pluskwy są niezwykle uciążliwe i zazwyczaj są pierwszym sygnałem świadczącym o ich obecności. Pluskwy mogą zadomowić się w naszym mieszkaniu, gdy zostanę przyniesione z zewnątrz. Ich obecność nie jest w żaden sposób powiązana z brakiem higieny, niskim standardem życia czy brudem
w lokum. Również w domach, w których stan sanitarny jest bardzo dobry, mogą zadomowić się pluskwy. Sprzyjają temu przeprowadzki, podróże czy nocowanie w zapluskwionych miejscach (np. szpitalach, akademikach, hotelach). Niektórzy mogą przenosić pluskwy nieświadomie na meble znajdujące się w przestrzeniach publicznych. Właśnie stamtąd mogą trafić również do naszego domu. Pluskwy mogą zostać rozpoznane po ich charakterystycznym, owalnym kształcie. Mają barwę czerwono-brązową, a ich rozmiar waha się w granicach od 5 do 7 milimetrów. Osobniki wygłodzone i nieposiadające żywiciela wyróżniają się natomiast kolorem żółto-brązowym. Pluskwa jest także wyposażona w trzy pary zwinnych, dobrze rozwiniętych i skoordynowanych odnóży, które dodatkowo zawierają w sobie pazury. Umożliwiają one pasożytowi wczepienie się w ciało człowieka.
Pluskwy
Szczury i myszy
Myszy i szczury w domu najczęściej osiedlają się tam, gdzie znajdą coś do jedzenia. Największą szansa na obfitą przekąskę trafia się, gdy zboże trafia do magazynów. Wówczas opuszczają pola, na których dotąd żerowały, i odwiedzają siedziby ludzkie. Ponadto pewne gryzonie skłaniają do zamieszkania w domach specjalne uwarunkowania. Szczury są zwierzętami synantropijnymi, czyli takimi, które nie mogą żyć z dala od ludzi. Stąd szczury w domu najłatwiej spotkać w budynkach przeludnionych, a także charakteryzujących się niskim standardem. W takich warunkach wprowadzają się do piwnic lub do kuchni, co znacznie zwiększa ryzyko, że kogoś pogryzą.
Szczury i myszy
Pająki
Wymrażanie pluskiew to inaczej dezynsekcja termiczna. Podczas zabiegu stosujemy generator tzw. suchego lodu który powstaje ze spężonego dwutleku węgla i skierowaniu strumienia na siedliska insektów. Pluskwy,ich lawry i jajeczka nie są w stanie przeżyć kontaku z tak niską temperaturę (-78 st. C). Mieszanina małych, średnich i dużych cząsteczek zmrożonego dwutlenku węgla może wnikać w szczeliny, poszycia materaca, mebli i szpary między podłogą a ścianą. Wymrażanie pluskiew Cryoinite jest ekologiczną metodą, która jako jedyna z metod gwarantuję pozbycie się pluskiew podczas jednarozowego zabiegu, osiągając efekt bez potrzeby wielokrotnego powtarzania dezynsekcji miejsca występowania pluskiew. Efekt wymrażania pluskwie jest natychmiastowy. jest bezpieczna dla zwierząt domowych i ludzi, w tym dla alergików.W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.
Wymrażanie
Mrówki
Metoda opryskowa stosowana jest do aplikacji preparatów na różnego typu powierzchniach, umożliwia ich podanie w trudniej dostępne miejsca jak szczeliny czy zakamarki za i pod meblami, blatami kuchennymi, grzejnikami czy przy listwach przypodłogowych.
Oprysk jest metodą posiadającą wbrew pozorom wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest wygodna aplikacja i relatywnie krótki czas wykonywania całego zabiegu. Przy większości stosowanych środków pomieszczenia są gotowe do ponownego użytkowania zaraz po ich dokładnym wywietrzeniu. Co istotne opryskiwanie za pomocą rozpylaczy nie rozprowadza dużej ilości preparatu w powietrzu, a precyzyjnie aplikuje w newralgiczne miejsca. Warto także wiedzieć, że po wykonaniu oprysku substancja czynna jest aktywna jeszcze przez dłuższy czas, co dodatkowo zabezpiecza przed nawrotem niechcianych insektów.
Oprysk
Pluskwy
Zamgławianie ULV to metoda aplikacji preparatu pod niskim ćiśnieniem w postaci mikroskopijnych kropelek o średnicy ok. 30 mikronów przez generator zimnej mgły Dzięki temu są one lekkie i bez problemu unoszą się w powietrzu. To właśnie ta właściwośći odpowiadają za skuteczność zamgławiania. Mgła wytwarzana przez generator ULV jest bowiem w stanie dotrzeć do absolutnie każdej szczeliny i uśmiercić ukryte w niej szkodniki. Efekt taki jest nie do osiągnięcia w tradycyjnych opryskach. Zamgławianie charakteryzuje się wysoką skutecznością działania, dlatego stosunkowo szybko przyjęła się w branży jako metoda dezynfekcji i dezynsekcji.
Zamgławianie
Szczury i myszy
Metoda żelowa polega na wyłożeniu w okolicach miejsca występowania insektów żelu, którego zadaniem jest ich wyeliminowanie. Żel ten jest imitacją pokarmu spożywanego przez karaluchy, prusaki czy karaczany, zawierającą w sobie niewyczuwalną przez insekty substancję trującą.
Długotrwała i skuteczna metoda zwalczania prusaków, karaluchów i mrówek. Działa na owady odporne na inne środki dezynsekcji. Metoda żelowa jest ekologiczna i w pełni bezpieczna dla ludzi, zwierząt domowych oraz żywności. Nie wymaga opuszczania pomieszczenia po wykonaniu zabiegu.