Dezynsekcja pluskwy

Dezynfekcja

Dezynsekcja

Deratyzacja

Dezodoryzacja

Wymrażanie pluskiew

Zamgławianie ULV

Metoda opryskowa i żelowa

Odkomarzanie

Dezynsekcja pluskwy

Pluskwy to pasożyty żywiące się krwią człowieka. Trafiają do naszych domów na różne sposoby – przywiezione w bagażu wakacyjnym, przyniesione na ubraniu z komunikacji miejskiej czy pociągu, a coraz częściej zdarza się, że przechodzą od sąsiadów m.in. drogą wentylacji. Zazwyczaj pierwszym sygnałem sugerującym obecność pluskwy są ślady po ugryzieniach. Obecność pluskwy w domu sygnalizuje również mdły, słodki zapach przypominający fermentujące maliny oraz brązowe plamy na materacu łóżka. Charakterystyczny zapach jest wyczuwalny przy intensywnej aktywności owadów, a więc wówczas, gdy pluskwa zdążyła się już rozmnożyć, a jej zwalczanie będzie wymagało pomocy eksperta.

Firma Euro-Insekt oferuje profesjonalne zwalczanie pluskiew w domach, mieszkaniach oraz innych obiektach na terenie województwa Mazowieckiego. Działamy w oparciu o sprawdzone metody odpluskwiania, dzięki czemu szybko rozwiązujemy problem niepożądanych gości. Klientów podejrzewających obecność pluskwy w swoim domu lub miejscu pracy zachęcamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze najbardziej optymalnej metody postępowania.

Czym jest pluskwa domowa?


Pluskwa domowa jest jednym z najbardziej dokuczliwych pasożytów człowieka, które żyją w otoczeniu ludzi – najczęściej w pomieszczeniach sypialnych. Ich głównym żywicielem są ludzie lub zwierzęta. Dorosła pluskwa ma charakterystyczny spłaszczony owalny kształt i brązową barwę. Samice pluskwy mogą złożyć nawet do kilkuset jaj w ciągu roku. Jaja pluskwy posiadają białą barwę i można je dostrzec gołym okiem. W ciepłych i sprzyjających warunkach, larwy mogą rozwinąć się w zaledwie kilka dni, lecz na ogół trwa to do kilku tygodni. Pluskwy mogą dożyć nawet dwóch lat. Dorosły insekt żywi się co kilka dni, jednak brak dostępu do pokarmu nie jest dla nich problemem – mogą wprowadzić się w stan hibernacji. Odchody pluskiew to ciecz, która zwykle jest wchłaniania przez materiał który je otacza, co można zaobserwować przez plamki na materacu łóżka.

Po czym poznać, że mieszkanie potrzebuje dezynsekcji?

Pluskwy żerują przede wszystkim w nocy. Dla osób szczególnie wrażliwych na ich ugryzienia oznacza to problemy ze snem a nawet reakcje alergiczne. Co ważne, ugryzienia pluskwy powodują takie same zmiany skórne jak ukąszenia innych owadów, dlatego ślady na skórze to za mało, żeby mieć pewność. Najlepszym dowodem jest znalezienie insektów w mieszkaniu lub domu. Pluskwy przebywają w otoczeniu swojego żywiciela, więc najłatwiej będzie je znaleźć w okolicach łóżka : w materacu, poszyciu materaca, szczelinach w ramie łóżka, ale również za listwami podłogowymi, w gniazkach elektrycznych, za obrazami wiszącymi w okolicach łóżka, za tapetą czy w boazerii.

Metody zwalczania które stosujemy:

Zamgławianie ULV:

Polega na rozpyleniu mikro mgiełki z preparatem owadobójczym który dotrze i osadzi się w każdym zakamarku pomieszczenia poddanego dezynsekcji, dzięki czemu mamy pewność że cała populacja zostanie zatruta. Zabieg powtarzamy 2 do 3 razy ( po 3 razie wystawiamy 6 miesięczną gwarancję ) w zależności a faktycznego stanu populacji pluskiew, zabiegi wykonujemy w odstępie 7-10 dni od siebie. Przed wykonanym zabiegiem należy pochować wszystkie produkty spożywcze, artykuły higieniczne (szczoteczka do zębów, waciki, papier toaletowy). Na czas zabiegu należy opuścić mieszkanie na 3-4 godziny. Po powrocie do mieszkania należy wywietrzyć mieszkanie, przemyć blaty kuchenne i stoły a wszystkie nieschowane tekstylia uprać. W przypadku posiadania zwierząt domowych muszą one opuścić mieszkanie razem z właścicielami.

Niewątpliwą zaletą metody zamgławiania jest brak jakichkolwiek zacieków na ścianach, sufitach i innych chłonnych elementach mieszkania dzięki specjalistycznemu urządzeniu które wytwarza kroplę o wielkości  10-50 µm (mikrometrów). Cena za taki zabieg zaczyna się od 250zł.

Zalety zamgławiania ULV:

  • wyższa skuteczność względem tradycyjnych oprysków
  • dzięki innowacyjnej metodzie aplikowany preparat dociera do wszystkich, nawet trudnodostępnych miejsc, jest rozprowadzany równomiernie dzięki czemu uśmierci nawet najgłebiej schowane insekty.
  • niskie koszty -jest używana mniejsza ilośc wody i preparatu biobójczego (niż w przypadku oprysku) koniecznego do przeprowadzenia skutecznego zabiegu dezynsekcji pozwala znacząco obniżyć koszty usługi zachowując wysoką skuteczność
  • szybkość działania – krótki czas potrzebny do wykonia zabiegu

Wymrażanie pluskiew:

  • Wymrażanie Pluskiew zapewnia natychmiastowy efekt oraz jest jednorazowym zabiegiem.

Metoda ta polega na użyciu maszyny wytwarzającej suchy lód o temperaturze -78 st.C i tym samym zwalczeniu szkodników za pomocą sprężonego dwutlenku węgla ( CO2 ). Wymrażanie jest światową innowacją, w pełni bezpieczną, uznaną w 100% za ekologiczną. Metoda wymrażania jest szczególnie polecany tym, którzy obawiają się metod chemicznych z różnych przyczyn lub zależy im na jednorazowym zabiegu ze względu na czas realizacji. Cena takiego zabiegu zaczyna się już od 800zł.

Dla kogo wykonujemy nasze usługi

Realizujemy nasze usługi wszędzie tam gdzie jesteśmy potrzebni. W szczególności w domach i mieszkaniach prywatnych, ale naszymi klientami są również firmy i fabryki przemysłowe.

Euro-Insekt - Pluskwy karaluchy komary osy szerszenie

Domy
i mieszkania

Wykonujemy nasze usługi w domach i mieszkaniach prywatnych. Podczas naszej pracy dokładamy wszelkich starań, żeby usługę wykonać z minimalną szkodliwością dla domowników i ich mienia.

Euro-Insekt - Pluskwy karaluchy komary osy szerszenie

Biura
i firmy

Zajmujemy się dezynfekcją biur oraz firm. Naszą pracę wykonujemy w najdogodniejszych dla klienta terminach, żeby nie zakłócać cyklu pracy.

Euro-Insekt - Pluskwy karaluchy komary osy szerszenie

Szkoły
i urzędy

Euro-Insekt - Pluskwy karaluchy komary osy szerszenie

Fabryki
i przemysł

Euro-Insekt - Pluskwy karaluchy komary osy szerszenie

Kina
i teatry

Euro-Insekt - Pluskwy karaluchy komary osy szerszenie

Pola
i gospodarstwa rolne

Euro-Insekt - Pluskwy karaluchy komary osy szerszenie

Magazyny
i sortownie

Euro-Insekt - Pluskwy karaluchy komary osy szerszenie

Motoryzacja
i środki transportu